Marzec 2014

Artykuły 2014 » Marzec 2014

 • Aktualne wystawy w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce III 2014

  MUZEUM I OŚRODEK KULTURY BIAŁORUSKIEJ W HAJNÓWCE

   Ul. 3 Maja 42

   17-200 Hajnówka

   Tel. (85) 682 28 89

   www.muzeumbialoruskie.hajnowka.pl

   E-Mail: kontakt@muzeumbialoruskie.pl

 • Co Putin może zrobić polskim firmom

  Jeżeli konflikt o Krym się zaostrzy, a Polska poprze wprowadzenie sankcji przeciwko Rosji, to cała nasza gospodarka będzie miała poważne problemy.

  Ewentualna ekonomiczna zemsta Rosjan odbiłaby się przede wszystkim na branży spożywczej. Istnieje też ryzyko skoku cen paliw na stacjach benzynowych.

 • Gimnazjum Nr 1 w Bielsku Podlaskim

 • Gospodarze okazali się gościnni

  Ostatnie spotkanie Drużynowej Ligii Amatorów w tenisie stołowym w dniu 1 marca miało rozstrzygnąć, która drużyna ostatecznie zdobędzie wicemistrzostwo. Od pierwszego rzutu na prowadzenie wyszli goście i utrzymali tą przewagę do końca meczu. Dzięki zwycięstwu Czeremchy 5: 2 nad Hajnówką, obie drużyny zrównały się dużymi i małymi punktami. O lepszej pozycji w tabeli zadecydowały sety. Przyjezdni okazali się o jeden set lepsi.

   

 • Hajnowski Dom Kultury zaprasza na KONCERT

  Hajnowski Dom Kultury, ul. T. Sołoniewicz 4
  zaprasza na KONCERT
  Państwowego Akademickiego Chóru Republiki Białoruś im. G.I. Citowicza
  2 marca 2014 r. ( niedziela) godz. 15.00 sala widowiskowa HDK

 • Konkurs lepienia w glinie

  21 marca 2014 roku w świetlicy samorządowej w Lewkowie Starym (powiat hajnowski) odbędzie się VII Otwarty Konkurs Lepienia w Glinie. Tematem konkursu będą rośliny z łąk, pól i lasów. Mogą w nim wziąć udział dzieci, młodzież i dorośli (przewidziano sześć kategorii wiekowych).

   

 • Konkurs na haft i koronkę

  Hajnowski Dom Kultury zaprasza do udziału w VII Konkursie na Haft i Koronkę powiatu hajnowskiego 2014. Prace w dowolnej technice haftu (richelieu, krzyżyk i haft płaski), w dowolnej technice koronki (klockowa, igłowa, frywolitka, szydełkowa) i w technice mieszanej (haft i koronka, sutasz i inne) należy dostarczyć do HDK do 21 marca 2014 roku.

 • MAJESTIC FIRE- kolejny projekt realizowany w MOKSiR w Kleszczelach

  Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kleszczelach od stycznia do lipca 2014 roku realizuje projekt MAJESTIC FIRE. Koordynatorem jest Daria Chrzanowska- instruktor pracujący w MOKSiR. Projekt oscyluje wokół sztuki kuglarskiej, jego uczestnikami jest  grupa 14 młodych ludzi z gminy Kleszczele w wieku od 13 do 19 lat.

   

 • Mistrzostwa Województwa Podlaskiego LZS w piłce siatkowej mężczyzn

  PODLASKIE ZRZESZENIE LZS W BIAŁYMSTOKU

  ORAZ

   BIAŁOWIESKI OŚRODEK KULTURY

  SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ NA:

   Mistrzostwa Województwa Podlaskiego LZS w piłce siatkowej mężczyzn

 • Mistrzostwa powiatu hajnowskiego w pływaniu

  Zawody pływackie na szczeblu powiatu organizowane na poziomie Szkolnego Związku Sportowego organizowane są raz w roku. W ubiegłym 2013 roku w tego typu zawodach uczestniczyło 75 osób, a w tym roku 120. Organizatorzy idąc za tak prężnym rozwojem tej dyscypliny, dopuścili do zawodów roczniki młodsze. Udział maluchów z klas II i mł. (rocz. 2005 i mł.) i uczniów z klas III-IV (rocz.2003-2004) w bloku pierwszym, nie tylko uatrakcyjnił imprezę, ale również korzystnie wpłynął na ich psychikę. Obycie na zawodach i przełamanie własnych słabości, przełoży się zapewne w niedługim czasie na coraz lepsze wyniki w tych grupach wiekowych. W bloku drugim rywalizowali zawodnicy szkół podstawowych z klas VI-V(rocz.2001-2002) i szkół gimnazjalnych klas I-III(rocz.1998-2000). Nikogo tutaj nie dziwił fakt, że podium okupowane było przez zawodników „Puszczy” Hajnówka. I to na nich liczymy w rywalizacji o medale na Mistrzostwach Województwa.

   

 • PODSUMOWANIE realizacji podstawowych zadań przez Podlaski Oddział Straży Granicznej w 2013 r.

  RUCH GRANICZNY OSÓB I ŚRODKÓW TRANSPORTU

  W 2013 roku odnotowano ruch graniczny osób i środków transportu na poziomie z roku 2012. Wśród ruchu granicznego osób zarejestrowano 9,7% wzrost ilości obywateli RP oraz minimalny, wynoszący 0,9% spadek cudzoziemców przekraczających granicę państwową,  co przy dysproporcji w liczbie średnio odprawianych obywateli RP w dobie (1125 osób) i cudzoziemców (11 324 osób) przełożyło się na utrzymanie poziomu ruchu granicznego osób z 2012 roku.

 • Para Prezydencka zaprasza do obchodów Międzynarodowego Dnia Rodzin 2014

  W ramach szerokiego Programu âDobry Klimat dla Rodzinyâ Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski z Małżonką objęli honorowym patronatem tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Rodzin w Polsce. 15 maja przypada 20. rocznica ustanowienia tego dnia przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Para Prezydencka zaprasza samorządy, organizacje pozarządowe, instytucje publiczne i firmy prywatne, kościoły i media do organizacji w maju i czerwcu wydarzeń i inicjatyw, które będą towarzyszyć tym obchodom.

 • Podlaska Izba Rolnicza u Premiera Donalda Tuska

  Delegacja Podlaskiej Izby Rolniczej na czele z Prezesem Grzegorzem Leszczyńskim została przyjęta przez Premiera Donalda Tuska podczas jego pobytu na terenie województwa podlaskiego dnia 24 lutego 2014 r. W spotkaniu uczestniczyli Wojewoda Podlaski Maciej Żywno, Wicewojeoda Wojciech Dzierzgowski oraz Wojewódzki Lekarz Weterynarii Krzysztof Pilawa.

   

 • Pracownia Aktywności Obywatelskiej

  Współpraca, polityka, partnerstwo - w Unii Europejskiej wciąż mówi się o różnych formach zbliżenia ze „wschodem”. Poza deklaracjami polityków i spotkaniami na szczycie niewiele z tego wynika dla młodych ludzi z Ukrainy i Białorusi, którzy chcieliby zaangażować się w ciekawe projekty wraz z równolatkami zza unijnej miedzy.

 • Pracownia Aktywności Obywatelskiej

  Współpraca, polityka, partnerstwo - w Unii Europejskiej wciąż mówi się o różnych formach zbliżenia ze „wschodem”. Poza deklaracjami polityków i spotkaniami na szczycie niewiele z tego wynika dla młodych ludzi z Ukrainy i Białorusi, którzy chcieliby zaangażować się w ciekawe projekty wraz z równolatkami zza unijnej miedzy.

 • Rząd chce wycisnąć z firm setki milionów podatków

  Ministerstwo Finansów przygotowało zmiany w przepisach podatkowych, które mają znacznie utrudnić zaniżanie podatków lub unikanie ich płacenia, co nazwano klauzulą przeciwko unikaniu opodatkowania. Obok tego rząd chce przeforsować zmiany, które zlikwidują przywileje podatkowe, z których korzystają spółki komandytowe i komandytowo-akcyjne

 • SIATKARSKA OLIMPIADA W BIAŁOWIEŻY

  Skoczkowie mają swoje pięć minut, a Białowieża ma swoje dwa dni. Dwa dni Turnieju Zakładów Pracy w Piłkę Siatkową, który odbył się tradycyjnie na hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego już po raz ósmy.

 • Szanowni Państwo,

  Piotruś ma 7 lat, jest wesołym i bardzo twórczym dzieckiem, lubi czytać i sporo wie jak na dziecko w jego wieku. Funkcjonowanie utrudniają mu Całościowe Zaburzenia Rozwoju, rokujące w kierunku Zespołu Aspergera. Dzięki trwającym ponad 4 lata terapiom, coraz lepiej radzi sobie w grupie rówieśników. Od roku uczęszcza na trening umiejętności społecznych. Walczy też z nadwrażliwością na dotyk i na dźwięki, z obniżonym napięciem mięśniowym, słabą motoryką małą.

 • Uwaga na fałszywe e-maile z logiem Administracji Podatkowej

  Ministerstwo Finansów oraz organy podległe, tj. urzędy skarbowe nie są autorami napływających na skrzynki e-mail podatników informacji zawiadamiających o zwrocie podatku dochodowego za ubiegły rok, wymagających od nich podania danych osobowych oraz numeru karty kredytowej.

   

 • Wejdź na www.szybkipit.pl i zadaj pytanie ekspertowi Ministerstwa Finansów

  Wszystkich podatników, którzy szukają w Internecie informacji na temat rozliczenia się z podatku dochodowego za 2013 rok, zapraszamy do odwiedzenia strony www.szybkipit.pl

 • Wystawa Grodzieńskiej Grupy „Koło” oraz wizyta nowego Ambasadora Białorusi w Polsce

  Ostatni dzień lutego przyniósł Muzeum i Ośrodkowi Kultury Białoruskiej w Hajnówce kilka ważnych wydarzeń. Wizytę złożył Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Białoruś w Rzeczypospolitej Polskiej Aleksander Averyanov. Ambasador zwiedził Muzeum oraz uczestniczył w otwarciu wystawy Grupy „Koło”.

 • Zbudowaliśmy najgłupszą z możliwych koncepcji Europy

  W najgorszych snach bym nie przypuszczał, że rozszerzanie Unii Europejskiej na Wschód zakończy się przelewem krwi. Czysty nonsens. Można powiedzieć, że fatalna procedura dojścia Ukrainy do Unii Europejskiej topi się dzisiaj we krwi na Majdanie - mówi w rozmowie z portalem Money.pl dyplomata, były polski ambasador w ZSRR, Rosji i na Ukrainie.