Wrzesień 2015

Artukuły 2015 » Wrzesień 2015

 • Jubileuszowa wystawa Wiktora Kabaca 18.09.2015

  Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce ma zaszczyt zaprosić na wystawę Wiktora Kabaca „Za DRUGIM horyzontem”. Jest to wystawa przygotowana specjalnie z okazji 80 rocznicy urodzin oraz 60 rocznicy twórczości artysty. Na wystawie zaprezentowane zostaną grafiki, rysunki, malarstwo oraz formy przestrzenne i rzeźby artysty.

 • Marzena potrzebuje rehabilitacji w walce z chorobą​

   

  Szanowni Państwo.

   

  Marzena potrzebuje rehabilitacji w walce z chorobą

  Uczciwość, dobre serce, wyrozumiałość i troska, tych kilka słów idealnie określa moją Mamę. Osobę kochającą zwierzęta, wielokrotnie angażującą się w akcje pomocy na portalach społecznościowych, a także człowieka wrażliwego na krzywdę innych. Kochającą słuchać szumu drzew podczas niedzielnego spaceru, czekającą na zakwitanie kwiatów na wiosnę, cieszącą się z drobiazgów, które tworzą ludzkie szczęście. Uśmiechającą się nawet wtedy kiedy los rzuca kłody pod nogi, pełną życia i energii. Taka właśnie jest najbliższa mi osoba, jaką jest moja Mama.

 • Rynek książki w rozkładzie

  Hill + Knowlton Strategies Poland - Ocal książki w mediach

   http://www.hkstrategies.pl

  http://blog.hkstrategies.pl

 • Referendum 6 września 2015 r. a sens zmian ustrojowych

   31 sierpnia br w Fundacji Batorego odbyła się konferencja poświęcona pytaniom poddanym pod referendum zarządzonym przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego na 6 września. Relację z Konferencji można obejrzeć  odsłuchując  zapisy wideo pod podanymi poniżej linkami lub przeczytać materiały omawiające dyskusję.

   W konferencji uczestniczyli: Antoni Bojańczyk, Robert Gwiazdowski,  Zdzisław Ilski, Małgorzata Kaczorowska, Stanisław Kluza, Grażyna  Kopińska, Wojciech Kostrzewa, Piotr Kuczyński, Radosław  Markowski, Irena Ożóg, Aleksander Smolar, Jerzy Stępień, Paweł  Śpiewak i Marcin Walecki.
   
  Zapisy wideo poszczególnych sesji:

  sesja 1
  Obecny system wyborczy, JOW-y i systemy mieszane
   
   http://bit.ly/1FjB74G

   sesja 2
   Jak finansować partie polityczne?

   http://bit.ly/1hTHXZT

   sesja 3
  Prawo podatkowe – kto ma mieć ostateczną rację?
   
   http://bit.ly/1hTI7AC

   Informacje o referendum 6 września i konferencji można znaleźć na
  stronie Fundacji Batorego
   http://bit.ly/1PmlyPF
   oraz na FB
   https://www.facebook.com/events/1638333569739619/

 • Dzień Grodziska

   Upalna pogoda towarzyszyła odbywającemu się już po raz czwarty „Dniu Grodziska”.

   

 • UWAGA! Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „PODLASIE W OBIEKTYWIE im. Wiktora Wołkowa ”

   Stowarzyszenie Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce serdecznie zaprasza wszystkich sympatyków fotografowania i Podlasia do wzięcia udziału w XI edycji ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Podlasie w obiektywie im. Wiktora Wołkowa”. Prace konkursowe należy przesyłać do 30 października 2015 r.

 • „Szkoła powinna nie tylko uczyć, ale i wychowywać”

   Wojewódzka Inauguracji Roku Szkolnego w Bielsku Podlaskim

   „Szkoła powinna nie tylko uczyć, ale i wychowywać”

   

  W uroczystej Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego 2015/16, która odbyła się w Zespole Szkół Nr 1 im. Marszałka Józefa K. Piłsudskiego w Bielsku Podlaskim wzięli udział władze oświatowe i wojewódzkie, parlamentarzyści, zwierzchnicy kościoła katolickiego i prawosławnego, służby mundurowe i uczniowie. Organizatorami uroczystości byli Podlaski Kurator Oświaty z Białegostoku Jerzy Kiszkiel, Starosta bielski Sławomir Jerzy Snarski oraz dyrektor Zespołu Szkół Nr 1. im. Marszałka Józefa K. Piłsudskiego Romuald Margański. Wybór Bielska Podlaskiego w opinii Organizatorów jest uznaniem dla dynamicznego rozwoju miasta.